Ustawowe zebrania działkowców

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami, które są niezbędne do poprawnego przeprowadzenia zebrań wszystkich działkowców, które muszą odbyć się do stycznia 2015 r. we wszystkich rodzinnych ogrodach działkowych. Poniżej publikujemy dokumenty do pobrania.

 

  • Szczegółowe wytyczne dotyczące przeprowadzenia tych zebrań oparte wyłącznie o obowiązki z tym związane zapisane w ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych z 13 grudnia 2013 r.(pobierz)
  • Wzór zaproszenia na zebranie (pobierz)
  • Wzór regulaminu zebrania wszystkich działkowców (pobierz)
  • Wytyczne w sprawie sporządzenia sprawozdania finansowego na dzień poprzedzający wyodrębnienie ROD (pobierz)
  • Uchwałę Krajowej Rady zobowiązującą Prezydium KR do opracowania i wydania uchwały określającej formalności związane z procesem wyodrębnienia się ROD. W szczególności dotyczy to takich zagadnień jak: sposób przekazania agend ogrodu, sposób przekazania praw do gruntu, formalności wieczysto-księgowe, w organach administracji publicznej, bankach i innych instytucjach zewnętrznych, a także związane z NIP i REGON oraz formalności dot. Rejestru ROD prowadzonego przez KR PZD. Tematy te są opracowywane i w miarę ich przyjmowania będą publikowane na stronie internetowej Związku (pobierz)

 

 
Podziel się
(0 Głosy)

Administrator